احتمالا همه ما در صفحات آرایشی اینستاگرام، انواع و اقسام مختلفی از آرایش‌های جذاب و رنگی را دیده‌ایم؛ اما اگر بخواهیم واقع‌بینانه قضاوت کنیم، چقدر می‌توانیم برای یک میکاپ روزانه زمان بگذاریم؟ احتمالاً هر خانمی این اتفاق را تجربه کرده‌است که به خاطر کمبود زمان، آرایش خود را نصفه و نیمه رها کند و یا به علت تنگ بودن وقت، نتواند آرایش خود را آنگونه که دلش می‌خواهد در بیاورد. ما در این مقاله به شما ترفندهایی را آموزش می‌دهیم که بتوانید یک آرایش سریع و ساده، اما جذاب را در مدت زمان کوتاهی روی صورت خود اعمال کنید. پس اگر شما هم کسی هستید که معمولاً هر روز صبح برای رفتن به دانشگاه یا سرکار عجله دارید اما نمی‌توانید برای آرایش روزانه زمان زیادی را صرف کنید، به خواندن این مطلب ادامه دهید.

پنج قدم برای آرایش سریع

اگر شما هم برای داشتن یک آرایش روزانه مفصل و زمان‌بر نمی‌توانید از خواب شیرین صبحگاهی بگذرید، این ۵ مراحل را اجرا کنید و فقط در عرض ۵ دقیقه یک آرایش ملایم و شیک را برای شروع یک روز پر انرژی داشته‌باشید.

مراحل آرایش سریع پنج دقیقه‌ای

۱. می‌دانید که در هر شرایطی، رسیدگی به پوستتان از داشتن یک آرایش کامل، ارجح‌تر است. پس حتما مرطوب‌کننده خود را در یک لایه نازک روی پوستتان بزنید.

۲. برای آرایش صورت، یا از کرم‌پودر برای کل صورت و یا از کانسیلر برای پوشاندن جای جوش‌ها و لک‌ها و… به صورت نقطه‌ای استفاده کنید (اگر قرمزی‌های وسیع روی صورت دارید، کرم‌پودر انتخاب بهتری‌ست)

برای پخش کردن کرم‌پودر و کانسیلر، حتماً از اسفنج آرایشی استفاده کنید. ممکن است استفاده از براش‌های صورت آسان به نظر برسد، اما اگر می‌خواهید کرم پودر به آسانی و به شکل یکنواخت روی پوست‌تان پخش شود، سریع ترین راه استفاده از اسفنج است.

۳.یکی از بهترین ترفندها برای آرایش سریع تمیز، داشتن پالت‌های چند منظوره است! کیت‌هایی که داخلشان برانزر، هایلایتر و رژگونه را باهم دارند، از به صرفه‌ترین و هوشمندانه‌ترین انتخاب‌ها هستند. ممکن است خرید این دسته از محصولات بسیار گیج‌کننده به نظر برسد، اما اگر یک بار به اندازه کافی وقت بگذارید و سعی کنید محصولی را انتخاب کنید که شامل تناژ رنگ‌هایی باشد که شما به طور معمول از آن استفاده می‌کنید، دیگر مجبور نخواهید بود که برای سوالاتی مثل از «چه رنگ رژ گونه‌ای یا از چه هایلایتری استفاده کنم» وقت زیادی را صرف کنید.

در واقع شما با این کار هوشمندانه، مجموعه‌ای از آیتم‌هایی را که مورد علاقه شماست و می‌توانید به صورت روزانه از آن استفاده کنید، داخل یک محصول خریداری کرده‌اید.

۴. برای کانتور کردن صورت خود از روش E استفاده کنید!  یعنی شما با کانتور خطوطی  روی صورت ایجاد می‌کنید؛ طوری که دندانه اول حرف E روی پیشانی نزدیک به خط رویش موها، دندانه دوم زیر استخوان گونه و دندانه سوم زیر استخوان فک قرار گیرد. پس از آنکه جای کانتور را مشخص کردید به سرعت آن را پخش کنید کنید تا از حالت خطی دربیاید.

۵. با استفاده از ترفند «8»، هایلایتر محبوب خود را بزنید! ترفند ۸ را چگونه اجرا کنیم؟ طبق تصویر نشان داده شده در شکل یک نقطه در پیشانی، یک نقطه در نوک بینی،  بالای گونه‌ها و یک نقطه در چانه، هایلایتر بزنید. البته شما با توجه به سبک آرایشتان، می‌توانید برخی از این نقاط را حذف کنید.

 اگر برای دو ترفند بالا، یعنی کانتور و هایلایت کردن هم فرصت نداشتید فقط با این یک ترفند ساده می‌توانید در کمترین زمان، یک آرایش حرفه‌ای داشته‌باشید. هایلایتر را بردارید و آن را روی استخوان‌های ابرو استخوان‌های گونه، نوک بینی و قوس بینی اعمال کنید.

آرایش سریع در سه دقیقه

اگر هنوز هم فکر می‌کنید این مراحل برای شما زیاد است و می‌خواهید زودتر از پنج دقیقه آرایش‌تان را تمام کنید، این قسمت از مقاله برای شماست.

۱.در مرحله اول، یک پرایمری را بزنید که می‌دانید در تمام طول روز می‌تواند آرایش شما را ماندگار کند. یک پرایمری که بتواند صورت شما را شبیه یک بوم صاف کند؛ این ویژگی باعث می‌شود تا بتوانید بقیه مراحل آرایش را در زمان خیلی کمتری انجام دهید. چرا؟ چون مواد آرایشی خیلی سریع‌تر و آسان‌تر روی صورتتان می‌خوابند‌.

۲. همیشه در آرایش‌های روزانه سعی کنید از یک کرم‌پودر سبک یا ضدآفتاب رنگی استفاده کنید که پوشش‌دهی متوسطی داشته‌باشد. شما با استفاده از کرم‌های رنگی ملایم می‌توانید میزان پوشش‌دهی مد نظرتان را با توجه به مکانی که می‌خواهید بروید، تنظیم کنید. اما برای یک آرایش روزانه ما توصیه می‌کنیم که حداکثر تا پوشش دهی متوسط را انتخاب کنید، تا از ایجاد لایه‌های زیاد روی پوست جلوگیری شود و به اصطلاح منافذ پوست خفه نشوند.

۳. این مرحله  بهترین زمان است تا همان ترفندی را که گفتیم، انجام دهید. یعنی هایلایتر روی استخوان گونه، نوک بینی و قوس بینی بزنید.

نکته: اگر منافذ صورتتان بسیار بزرگ است، به هیچ وجه هایلایتر را در نواحی‌ای که منافذ دارید نزنید. هم‌چنین اگر دوست دارید لب‌ها را کمی بزرگ‌تر نشان دهید، می‌توانید در وسط لب بالا نیز کمی هایلایتر بزنید.

۴.ریمل خود را در یک لایه نازک روی مژه‌ها بزنید. می‌توانید از ریمل‌های رنگی نیز در این مرحله استفاده کنید! از آنجایی که شما در این نوع آرایش‌ها نمی‌خواهید سایه یا خط چشم بزنید، یک ریمل رنگی می‌تواند جذابیت چشم‌ها را چند برابر کند. با این ترفند احتمالاً هیچ‌کس متوجه نخواهد شد که چقدر برای آرایش کردن عجله داشته‌اید.

نکته: از آن جایی که هر خانمی آرایش روزانه‌اش را با رژ لب محبوب خود به پایان می‌رساند، ما مرحله رژ لب را در مراحل پایین ذکر نکرده‌ایم؛ چرا که در این مورد انتخاب هر نوع و هر رنگ رژ لبی را برای شما عزیزان، با توجه به سلیقه خودتان آزاد گذاشته‌ایم.

آرایش سریع روزانه در ده دقیقه

اگر به هر دلیلی زودتر از موعد بیدار شده‌اید و یا دوست دارید که امروز زمان بیشتری را صرف آرایش کردن کنید، می‌توانید این ۹ مرحله را که در دو بخش ذکر کرده‌ایم طی ده دقیقه امتحان کنید؛ قاعدتاً آرایش کامل‌تری را خواهید داشت.

بخش اول

۱. همانند آرایش ۳ دقیقه‌ای، ابتدا پرایمر را بزنید.

۲. کرم‌پودر سبک یا ضدآفتاب رنگی خود را بردارید و برای کل صورت با استفاده از یک اسفنج نم‌دار آن را پخش کنید.

۳. از یک کانسیلر برای پوشش‌دهی حلقه تیره زیر چشم استفاده کنید. اگر لک یا جای جوشی دارید که در مرحله قبل به خوبی پوشانده نشده‌است، می‌توانید فقط آن یک نقطه را با استفاده از کانسیلر پوشش دهید. یادتان باشد کانسیلر را نیز به خوبی با اسفنج محو کنید.

۴. با یک پالت کانتور (یا حتی از یک سایه قهوه‌ای می‌توانید استفاده کنید، اما حواستان باشد که این رنگ خیلی تنازچژ نارنجی یا خاکستری نداشته‌باشد)، کانتور را در بالای پیشانی، تورفتگی‌های گونه، کناره‌های بینی و زیر لب پایین کار کنید؛ حتماً آن را با یک اسفنج مناسب پخش کنید.

نکته: اگر از کانتور استیکی استفاده کرده‌اید، می‌توانید آن را روی کرم پودر بزنید و بعد پنکیک بزنید اما…

اگر کانتور شما پودری است، یادتان باشد که قبل از این مرحله حتما صورت خود را با یک پنکیک مناسب فیکس کنید. چرا که کانتور پودری را روی پوستی که کرم پودر زده‌اید و آن را فیکس نکرده‌اید نباید استفاده نکنید؛ چون حالت لک به خود میگیرد و به خوبی پخش نمی‌شود و نهایتا کانتور شما را زشت می‌کند.

۵. در مرحله بعد، از ترفند عدد 8 که در بخش دوم به آن اشاره شده است، استفاده کنید برای هایلایت کردن صورت.

بیشتر یاد بگیریم : انواع پرایمر صورت و کاربردهای آن را بشناسیم

بخش دوم

۶. مرحله بعد استفاده از رژگونه است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر نمی‌خواهید زمانی‌ زیادی را جهت تصمیم‌گیری برای انتخاب رنگ رژگونه صرف کنید، بدون هیچ درنگی رنگ هلویی را انتخاب کنید؛ مطمئناً پشیمان نخواهید شد! چرا که این رنگ تقریباً با همه رنگ پوستی هماهنگی دارد و باعث جوان‌تر شدن صورتتان می‌شود.

مثل نکته قبلی که گفتیم؛ اگر رژگونه شما مایع است آن را روی کرم‌پودر با انگشت پخش کنید و بعد روی کل صورت پنکیک بزنید. اما اگر رژگونه پودری استفاده می‌کنید، ابتدا پنکیک را روی کرم‌پودر زده و سپس از رژگونه پودری استفاده کنید.

نکته: اگر شما تنبلی کرده‌اید و یا نتوانستید به هر دلیلی کانتور کنید، می‌توانید کمی از رژگونه خود را روی تیغه بینی و پیشانی هم استفاده کنید؛ و یا حتی کمی از آن را روی چین پلک‌تان به عنوان سایه استفاده کنید.

۷. در مرحله بعد می‌توانید ابروهای خود را به هر شکلی که دوست دارید مرتب کنید. شما می‌توانید از سایه ابرو، مداد ابرو، ژل ابرو و… استفاده کنید. اما به طور کلی استفاده از ژل ابرو یا صابون ابرو از تمام روشها سریعتر عمل می‌کند. اگر از ژل ابرو استفاده کردید پس از آن که خشک شد کمی با انگشتتان ابروها را به سمت داخل پرس کنید؛ این کار باعث می‌شود که مدت زمانی که ابروهای شما در همان حالت لیفت شده باقی می‌ماند، بیشتر شود.

نکته: اگر شما کسی هستید که در حالت طبیعی، ابروهای پری دارید و خیلی نیازی به استفاده از سایه ابرو ندارید؛ بهترین کار استفاده از ژل ابرو است که فقط به ابروها  حالتی زیبا و لیفت‌شده داده‌باشید.

۸. از آنجایی که احتمالا هیچ میکاپی بدون ریمل کامل نیست (همچنین اگر مژه‌های شما کم‌پشت است) می‌توانید از یک لایه ریمل حجم‌دهنده استفاده کنید‌.

۹. و در آخر از یک اسپری فیکساتور را برای اتمام کار، از فاصله ۱۵ سانتی روی صورت خود پخش کنید‌. اگر تنبلی کرده‌اید و پرایمر نزدید و یا استفاده از آن را فراموش کرده‌ای، این مرحله برای شما بسیار واجب است.

 اما اگر پوست شما آنقدر چرب است که به سرعت برق می‌افتد، اسپری‌هایی که دارای روغن یا مرطوب‌کننده هستند می‌توانند این روند را سریع‌تر کنند؛ پس بهتر است این مرحله را حذف کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان موثر واقع شده باشد؛ خواهشمندیم با نظرات سازنده و مفید خود، ما را در بهبود هر چه بیشتر ارائه مطالب، یاری بفرمایید.