برای هر خانمی در طول زندگی‌اش یک‌بار این سوال پیش آمده که آیا در دوران قاعدگی می‌توان موها را رنگ کرد یا خیر؟ آیا رنگ مو در دوران قاعدگی می‌گیرد یا خیر؟ این سوالی است که بسیاری از مخاطبان وب سایت ما، فروشگاه دارو.کام نیز از مشاورین ما پرسیده‌اند. با ما همراه باشید تا برای همیشه پاسخ به این سوالات را بدانید.

در دوران قاعدگی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد؟

برای درک بهتر تغییرات هورمونی ناشی از قاعدگی و تاثیر آن بر روی رنگ کردن موها، ابتدا بهتر است که ساز و کار وقوع پریود در بدن خانم‌ها را به صورت مختصر توضیح دهیم.

هر خانمی از شروع زندگی و هنگام تولد با وجود تخمک‌هایی داخل تخمدان متولد می‌شود. هر خانم از زمانی که پا به دوران بلوغ می‌گذارد تا زمانی که یائسه شود، هر ماه ذخیره موجود در تخمدان‌هایش در طول دوره تخمک گذاری سبب ضخیم تر شدن دیواره رحم اش می‌شود. با افزایش ضخامت لایه رحم، بدن برای بارداری احتمالی آماده می‌شود تا بتواند از جنین نگهداری کند.

زمانی که بارداری اتفاق نمی‌افتد و جنینی در کار نیست، تخمک‌ها از تخمدان رها شده و با باز کردن رگ‌های خونی از بدن خارج می‌شوند. به مدت زمانی که این بافت تخریب شده از بدن خانم‌ها جدا می‌شود، دوره قاعدگی می‌گویند. اما چگونه این جریان می‌تواند بر روی عملکرد رنگ مو تاثیر بگذارد؟ با ما همراه باشید تا این مورد را بررسی و نتیجه‌گیری کنیم

.

تاثیر دوران قاعدگی بر بدن خانم‌ها چگونه است؟

در دوران قاعدگی تغییرات هورمونی در بدن رخ می‌دهد و این تغییرات در هر فردی متفاوت است. به همین دلیل نمی‌توان به صورت دقیق گفت که رنگ کردن مو در دوران قاعدگی برای هر کسی به شکل یکسان جواب می‌دهد. اما چیزی که عمومیت دارد این است که با تغییرات هورمونی در بدن، پوست سر نیز حساس‌تر شده، در نتیجه رنگ کردن مو در دوران قاعدگی و یا هرنوع تحریکات پوستی دیگر، باعث آسیب رساندن و یا ایجاد قرمزی روی کف سر می‌شود. برای آموزش ساخت انواع رنگساژ مو کلیک کنید.

آیا رنگ مو در دوران قاعدگی نتیجه مطلوب می‌دهد؟

همان طور که در بخش قبل گفتیم، تغییرات هورمونی تحریکات پوستی را افزایش می‌دهد. بنابراین واکنش پوست در برابر مواد شیمیایی بالاتر می‌رود و ممکن است پوست در برابر مواد رنگ و دکلره دچار حساسیت و التهاب گردد.

همچنین در گزارش تهیه شده از سمت چندین آرایشگر اعلام شده است که، مشتریانی که رنگ مو در دوران قاعدگی را تجربه کرده اند، پوستشان به مواد رنگ و دکلره واکنش بیشتری نشان داده و نسبت به روزهای عادی دچار سوزش و خارش بیشتری شده‌اند.

به علاوه زمانی که برخی از خانم‌ها ادعا کرده اند که در دوره قاعدگیشان، رنگ به خوبی روی موها نگه داشته نمی‌شود و بیشتر از زمان معمول، رنگ گرفتن موها طول می‌کشد که این موضوع می‌تواند به علت نازک ترشدن پوست بدن، موجب سوزش یا خارش در حین رنگ مو شود.

تاثیر رنگ کردن مو در دوران قاعدگی چگونه است؟

نفوذ پذیری رنگ در بافت مو در برخی از خانم‌ها در این دوره پایین‌تر است. تاکید می‌کنیم که در برخی از خانم‌ها و نه همه خانم‌ها. اغلب کسانی که قصد دارند در دوران قاعدگی، موهایشان را از رنگ تیره به رنگ روشن در بیاورند از نتیجه به دست آمده راضی نیستند. گفته شده است که حتی موهای سفید به صورت کامل پوشش‌دهی نمی‌شوند.

در نتیجه بهتر است برای رنگ کردن موها کمی صبور باشید و پس از اتمام دوره قاعدگی اقدام به رنگ کردن موها کنید. اگر چه هیچ منبع علمی و موثقی برای رنگ نکردن موها در دوران قاعدگی وجود ندارد، اما تعدادی از خانم‌ها از این مسئله شکایت داشتند که در دوران قاعدگی موهایشان به خوبی سابق رنگ نگرفته است.

نتیجه گیری رنگ کردن موها در دوران قاعدگی

باز هم بر این مسئله تاکید می‌کنیم که هیچ توضیح علمی بر تاثیر پریود بر رنگ مو وجود ندارد. اما بهتر است به دلیل حساس شدن بدن و واکنش‌هایی که ممکن است در اثر مواد شیمیایی داشته باشد و پوست شما را آزرده کند، از رنگ مو در دوران قاعدگی، به خصوص روزهای اولیه بپرهیزید.

امیدواریم که این مطلب توانسته باشد پاسخ سوالات شما پیرامون رنگ کردن مو در دوران قاعدگی را داده باشد.

خواننده عزیز شما می‌توانید سوالات خود پیرامون رنگ کردن مو را در زیر همین پست از ما بپرسید. مشاورین ما در زیبالی در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ خواهند داد.